صفحه اصلی | درباره این سایت | تماس با ما | فروشگاه | آرشیو مقالات | تبلیغات
Ashena eMagazine نشریه اینترنتی صفا بازگشت به صفحه اصلی
زندگی امروز مد روز دیجیتال هنر آرایش تناسب اندام آشپزخانه مدرن
ژورنال صفا
چگونه در عرض یك هفته پنج كیلو از وزن خودتان را كم كنید؟

اگر به فكر كم كردن چند كیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این كار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد كه در مدت زمان اندكی می توانند وزن زیادی را از شما كم كنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می كنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را كاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری كند. كم كردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند كه باید به طور كلی از رژیم غذائی حذف و یا كم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این كارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را كاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری كنید. عجله نكنید . چرا كه با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی كه حالا دارید،می تواند تعیین كننده مقدار وزنی باشد كه می خواهید كم شود. معلوم است كه فردی كه وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را كم خواهد كرد. بهترین راه برای كاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است كه به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را كم كنید:

1-آب:قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را كاهش دهد چرا كه باعث خوردن كمتر می شود. این روش همچنین كمك می كند كه شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می كند.

2-مقدار كالری كه میخورید را از مقدار كالری مصرفی بدن كمتر كنید.
برای انكه وزن خود را كاهش بدهید، باید میزان كالری كه مصرف می كنید از میزان كالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی كه شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن كالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و كاهش میزان كالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را كاهش دهید. این روش بهترین روش كاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف كرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده كنید.

3-مصرف فیبر را افزایش دهید: گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث كاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای كار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف كنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را كم كم به رژیم غذای خود اضافه كنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،كمك زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می كنید.

4-مصرف غذاهای شیرین را متوقف كنید. با قطع مصرف شكر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را كاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً كاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری كنید. به این معنا است كه هیچ شكری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری كنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم كنار بگذاید.
•مصرف كربوهیدرات ها را متوقف كنید. چرا كه در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی كربوهیدرات می تواند باعث كاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد كه كربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.
•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.
•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده كنید.
•مطمئن شوید كه تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میكنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات كم چرب و یا بدون چربی استفاده كنید.
•وزن متناسب با قد خود را كنترل كنید.

5-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند. در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:
حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ كه برابر كف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یك قاشق چایخوری كره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند كمك زیادی به كم كردن وزن شما كند.
•از مصرف غذاهای منجمد خودداری كنید.
•مقدار كالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی كه می خواهید وزن خود را كاهش دهید كنترل كنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب كنید كه متناسب میزان كالری دریافتی بدن شما باشد و با كاهش مقدار كالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز كاهش دهید.

6-ورزش كنید: بسیاری از ما معتقدیم كه در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت كافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی كه سر كار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده كنید و یا قدری دورتر پارك كنید تا بتوانید مسیر كوتاهی را پیاده روی كنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی كه به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی كوچك می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید كه هرگونه رژیم غذایی كه هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اكثر این رژیم ها افرادی را كه فكر می كنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید كننده های این گونه رژیم ها را پولدار می كند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند كه پایان راه است.

7-برای كم كردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید. هنگامی كه شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال كردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت كنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند كرد.

8-شما باید روی تغییرات مثبتی كه كرده اید تمركز داشته باشید
و هنگامی كه روی یكی از تغییرات تمركز كرده اید مطمئن باشید بهترین كاری را كه می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید كه بهترین كار است. روی مسایل مثبت تمركز كنید و از مسایل منفی دوری كنید. بهتر است هر چند وقت یكبار یك روز به خودتان جایزه بدهید . این كار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.


[منبع]
محمود چیره:

با سلام و عرض ادب

از سایت بسیار جلب شما بازدید شد بسیار عالی موفق و پیروز باشید 0

در صورت امکان قسمتی را به اخبار ایران و دیگر نقاط اختصاص دهید 0 با تشکر

زهرا ز:

از شما متشکرم

پرسته:

من هم امتحان میکنم امیتدوارم نتیجه داشته باشد

سیمین :

امیدوارم با پشنهاد ارشمند شما بتوانم به وزن ایده آل برسم

فاطمه:

به نظر من اسم غذاها راببرید بهتر است تا نام علمی انها مثلا استفاده برنج و....بجای هیبرو کربات

محبت:

محبت شما زیاد بود

بدون نام:

به نظر من راه های شما برای لاغر شدن خیلی خوب و علمی بود ولی اگر اول روی انگیزه لاغر شدن کار کنید بهتر است با تشکر از مطالب خوبتان

الهام:

من نمیدونم شما با خودتون چی فکر کردین که توصیه میکنین کربوهیدرات کامل حذف شه؟من به عنوان کارشناس تغذیه یه شما توصیه میکنم اطلاعات درست در اختیار مردم قرار بدید. بدن ما به تمام گروه های غذایی نیاز داره!!!!

بهار:

از راهنمايي شما متشكريم

فروزان افشار :

واقعا عالی بود .... خسته نباشید

فردوس:

از نظریات ارزشمند شما متشکرم

morablog:

با سلام
برخی از مطالب وبسایت شما مورد پسند اینجانب هست.
آیا می توانم با ذکر منبع در سایت خودم استفاده کنم ؟؟؟
باآرزوی موفقیت

لطفا لینک به صفحه اول سایت فراموش نشود

mahia:

سلام ميشه آب كردن شكم را بيشتر توضيح دهيد ونيز تصاويري هم براي ورزش بگذاريد تا به صورت اصولي اينكار انجام گيرد .با تشكر

زهرا غنیمی :

سلام خوب بود ولی کاش بیشتر وارد جزئیات می شدین

shayan:

salam in ravesh dorost nist nemishe ke karbon hirat nakhord akhe ye harfai mizanid bayad be moroore zaman vazn ro kam kard na be in sorat

shayan:

سلام نظر جالبی بود که اب بخریم
با تشکر

صمد:

ساده و عالي.

آتنا:

از راهنمایی شما ممنون .لطفا در مورد اینکه برای کم کردن هر یک کیلو چقدر کالری باید بسوزانیم هم توضیح دهید. با تشکر

بدون نام:

واقعا مطالب جالب و واقعي است،سعي در لاغر شدن دارم

نسيم:

خيلي متشكرم از توضيحات خوبتون......... دوستون دارم

سیما:

بسیار مفید و عالی بود

علی:

یک اطلاعیه برای شما دارم
1)یکساعت خواب 70کالری می سوزانید.
2)یک ساعت پیاده روی 170کالری می سورانید.
3)یک کفگیر برنج 130 کالری به بدن می رساند.
4)برای یک فرد فعال 2400کالری روزانه لازم است.

با تشکر
از www.iranwallp.iranblog.comفقط نظراتی که به زبان فارسی نوشته شده باشند، منتشر می‌شود.
فروشگاه صفا فروشگاه صفا
زینو: اولین دستگاه درمان جوش بدون نیاز به تجویز پزشک زینو یک وسیله درمانی شخصی است که تحولی فوق‌العاده در درمان جوش ایجاد کرده‌است. تاثیر ادامه دارد ...
دستگاه بادکش رومک : ( Romac Cupping ) این دستگاه ترکیبی از بادکش درمانی و مگنت درمانی بوده که برای رفع خستگی و ادامه دارد ...
دستگاه تصفیه هوا و ضدعفونی کننده محیط نتیجه بررسی های و تحقیقات انجام شده نشان می دهد همواره محیط های بسته 10 ادامه دارد ...
دستگاه وکیوم برای بانوان با به کار بردن روشی آسان ,مطمئن و نتایج زود بازده و با سابقه کاربرد ادامه دارد ...
تبلیغات تبلیغات
فروشگاه ساز شاپفا
سایت مد لباس و لباس شب
لیست عکاسی های ایران
فروشگاه اینترنتی داروهای گیاهی و عطاری انلاین
فرهنگ نام فارسی
سوپربلاگ